КИЇВ (QHA) -

Збройні сили України завдають вогонь у відповідь лише з протипіхотного озброєння, яке не заборонене Мінськими домовленостями, і цього достатньо, аби ефективно знищувати російських окупантів

Як передаэ кореспондент QHA, таким чином речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк під час щоденного брифінгу в УКМЦ відповів на запитання щодо того, наскільки паритетним є застосування українськими військовими протипіхотного озброєння в умовах, коли супротивник веде обстріли зі ствольної артилерії, прямо забороненої «Мінськом».

За словами Дмитра Гуцуляка, рішення про застосування у відповідь на обстріл того чи іншого озброєння ухвалює командир на місці — на взводному або ротному опорному пункті. Він також роз’яснив, що під «протипіхотним озброєнням» мається на увазі не лише стрілецька зброя, як-то думає більшість далеких від війни цивільних громадян. Озброєння, яке дозволено «Мінськом», при умілому застосуванні цілком дозволяє нейтралізовувати і знищувати ворога, який використовує більш потужну, але заборонену зброю.

— Відповідь (на обстріл) завжди адекватна. Ми від самого початку, завжди дотримуємося Мінських домовленостей і відповідаємо лише штатним піхотним озброєнням. Це стрілецька зброя, великокаліберні кулемети, гранатомети, озброєння БМП, або міномети калібру 82-мм, які дозволені Мінськими домовленостями. Проте, я наразі не пригадаю, коли востаннє наші захисники застосовували саме міномети у відповідь.

Речник МО зауважив, що свідченням ефективного ведення бойових дій з боку ЗСУ у відповідь на збройні провокації, є постійні повідомлення про втрати особового складу і техніки російських окупантів.

— За повідомленнями прес-центру штабу Об'єднаних сил, ми постійно бачимо в новинах інформацію, що внаслідок адекватного ведення вогню у відповідь та активної оборони, декілька бойовиків було знищено або поранено.

Озвучуючи зведення за 7 і ранок 8 травня, Дмитро Гуцуляк, зокрема, повідомив, що вночі на Луганському напрямку російсько-окупаційні війська із заборонених «Мінськом» артилерійських систем калібру 152-мм обстріляли наші позиції в районі населеного пункту Лоскутівка, випустивши 10 снарядів цього калібру. На Донецькому під обстріл артилерії забороненого 122-міліметрового калібру вчора потрапили Зайцево та Новотошківське.

За даними прес-центру штабу ООС, за останні два дні було вбито 4 бойовика, ще 10 зазнали поранень.

Раніше військовий експерт Дмитро Тимчук повідомив, що за період з 2 — 7 травня Об’єднані сили знищили щонайменше 12 російських окупантів.

QHA