КИЇВ (QHA) -

Збройні Сили України взяли під контроль населені пункти поблизу Торецька, повідомив у своєму Facebook координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За його словами, навколо Торецька у результаті ретельно спланованої операції утворилося кільце безпеки.

Тимчук зазначив, що операцію проводили підрозділи 24-ї бригади ЗСУ, разом з ротою глибинної розвідки окремого розвідувального батальйону.

— Створили кільце безпеки навколо Торецька і утворили буферну зону навколо КПВВ «Майорське». Під повний контроль Об'єднаних сил перейшов населений пункт Шуми і дачний масив цього населеного пункту, траса вздовж водопроводу і дачний масив селища Шахти 6-7. Усього під контроль взяли більше десяти квадратних кілометрів території так званої «сірої зони».

Тимчук підкреслив, що операція стала великою несподіванкою для противника — українські війська вночі зайняли тільки що обладнані позиції російсько-окупаційних військ, які ті облаштували для обстрілів українських військових і мирного населення.

Під час операції противник чинив опір і намагався відбити деякі позиції, у результаті чого загинув молодший сержант ЗСУ Дмитро Український.

Раніше Тимчук розповів, як бойовики терористичних угруповань ОРДЛО продовжують формувати так званий «мобілізаційний резерв» і масово перевіряють дані серед чоловічого населення окупованих територій Донецької та Луганської областей у віці від 18 до 55 років. За його словами, населенню повідомляють про "кримінальну відповідальність за ухилення від військової служби".

QHA