ОДЕСА (QHA) -

Зупинити агресивну політику РФ можна тільки через посилення санкцій. За її словами, судна під українським прапором зайдуть в українську Балаклаву, і в Крим. Про це написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook за підсумками візиту разом з Іриною Фриз в Одесу.

— В Одесі разом з Іриною Фриз сьогодні відвідали загін морських прикордонників, ознайомилися з катерним і корабельним складом Одеського морського загону ДПСУ, побували на катерах і кораблях, на яких здійснюється охорона нашого морського державного кордону. Вручили морським прикордонникам, які брали участь у затриманні порушників держкордону, почесні відзнаки ВР України, — написала вона.

За її словами у загоні є 36 кримчан, які залишилися вірними присязі й вийшли у березні 2014 року з окупованого Криму разом з катерами і технікою.

— Один з судів, який вдалося вивезти — катер «Балаклава», збудований в Криму в 2011 році, заснований на базі у Балаклаві. Сьогодні ми були на цьому катері, і вірю, разом з хлопцями під українським прапором ми зайдемо і в українську Балаклаву, і в Крим. Ми скучили за Кримом, ми сумуємо за ним і ця туга робить нас сильнішими, наполегливішими і впертішими. Повернемо, — зазначила віце-спікер.

За її словами, сьогодні вшанували пам'ять прикордонників, вбитих росіянами, а також кримських татар, загиблих у результаті депортації.

— В Одесі сьогодні на усіх заходах, в усіх аудиторіях ми говорили про Крим, про полонених Кремля — ​​кримчан, про Олега Сенцова, Володимира Кольченко, Володимира Балуха, Євгена Панова, затриманого на окупованому півострові, про десятки кримських татар, яких мають звільнити. Сучасна російська влада — підлий правонаступник сталінського режиму, який ламав людські долі, розвивав ГУЛАГ, організовував геноцид українців і кримських татар. Зупинити цю агресивну політику РФ можна, тільки посиливши санкції проти Москви і посиливши українську армію, — написала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що на сьогодні в російських в'язницях незаконно утримуються 67 жителів Криму.

QHA