КИЇВ (QHA) -

Голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець звернулася до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Богомолець заявила, що установи з охорони здоров'я залишилися без фінансування, повідомляє офіційний сайт Блоку Петра Порошенка.

Чиновник зазначила, що ситуація з фінансуванням медичних установ є критичною. Вона заявила, що протягом 2016 року понад 4500 медиків виїхали за кордон і акцентувала увагу на тому, що брак фінансування призведе до скорочення ще 6000 фахівців.

— Вільних вакансій лікарів в Україні вже 21 000. Ще кілька таких реформ — і МОЗ звертатиметься винятково до волонтерів, щоб робили операції і лікували вас, шановні друзі, — заявила Богомолець.

Михайло Костилєв, заслужений лікар України, зазначив, що великі труднощі з фінансуванням відчуває Національний інститут хірургії і трансплантації імені Шалімова. Він зазначив, що на даний момент пацієнти оплачують не лише медичні послуги Національного інституту, але і допомагають йому здійснювати виплати за комунальні послуги, а ось необхідні медикаменти часто закуповуються за рахунок пожертвувань.

ФОТО: інтернет

QHA