КИЇВ (QHA) -

Учасники навчань, на яких були присутні представники австрійського, болгарського, данського та італійського Червоного Хреста, влаштували імітацію потоку біженців з умовної країни.

За легендою, біженці отримали травми. Один з них втік від терористів і заразився по дорозі сибіркою. Ці люди з лісу потрапили в умовний табір, де співробітники Червоного Хреста розгорнули умовний транзитний і реєстраційний центр з 16 наметів.

У сценарії задумане відпрацювання екстреного приймання пологів у жінок, лікування від укусів тварин, госпіталізація при переломах, профілактика інфекційних хвороб. Умовним біженцям надали першу допомогу з використанням спецобладнання і обробили рани.

— У наших центрах біженці проходять реєстрацію і отримують першу медичну допомогу. Далі їх долю вирішують державні органи влади країни, в яку вони прибули, пояснив Микола Тодоров, представник болгарського Червоного Хреста.

Червоний Хрест постійно працює в зоні АТО, де надає допомогу постраждалим в результаті російсько-українського військового конфлікту.

За словами командира загону швидкого реагування Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Тараса Логгінова, їхній табір може прийняти не тільки людей із зон бойових дій, але і постраждалих від природних катаклізмів.

— Якщо повториться землетрус у Румунії, потік біженців рине, швидше за все, в Чернівецьку область. Також ми готові до несподіваної дестабілізації політичної ситуації в Росії та Білорусі. З будь-якого боку України можливий потік біженців, і ми маємо бути до цього готові, сказав Логгінов.

Подібний табір за тиждень може прийняти близько десяти тисяч чоловік.

ФОТО: інтернет

QHA