ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

З даною інформацією були ознайомлені батьки дітей з особливими потребами. Чому міська влада вирішила скоротити кількість масажистів і лікарів ЛФК, а їх, до речі, в обласному центрі у безкоштовних районних реабілітаційних центрах і так мало — всього лише сім  батькам не сказали.

Яна Климешина, мати 10-річного Германа, хворого на ДЦП зі спастичним тетраперезем, каже, що одна процедура масажу у приватній лікарні коштуватиме в районі 200 гривень, в той час як у районних реабілітаційних центрах її роблять абсолютно безкоштовно:

У нас дуже хороші масажисти, професіонали своєї справи. Куди далі водити дитину, я не знаю. До того ж, якщо ми перестанемо займатися масажем, то дитина втратить хоч і невеликі, але здатності до сидіння. За сім років масажу Герман почав трохи перевертатися, розповідає Яна Климешина.

Із запоріжанкою згодна і ще одна мати дитини, хворої на ДЦП, Оксана Мусієнко. Жінка зазначає, що ЛФК і масаж — необхідність для дітей з ДЦП.

— В районні рабілітаційні центри нам ходити не зручно. Дуже складно з коляскою заходити у громадський транспорт, та й зайвих грошей на лікарів і процедури у нас немає, розповідає вона.

Колективне звернення до Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради написало близько 300 батьків дітей з обмеженими можливостями. Батьки кажуть, що, якщо звернення до Департаменту соціального захисту населення не допоможе, вони готові писати лист міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку.

QHA