РІВНЕ (QHA) -

Завдяки Світовому банку для Рівненської області були закуплені 18 автомобілів «швидкої» допомоги марки «Сітроен». На них було витрачено 1 мільйон 160 тисяч доларів. Цими автомобілями будуть доставляти хворих із віддалених районів Рівненщини до обласного центру.

Як зазначається, карети оснащені дефибріляторами, електрокардіографами, кисневими системами та іншим сучасним обладнанням. Два таких автомобілі були доставлені до обласної та міської лікарень у Рівному, а інші – поїхали до райцентру.

Перемогу у тендері отримала фірма ТОВ «Автоспецпром». Тендерні пропозиції оголосили ще на початку листопада минулого року. Також у конкурсі брали участь ще дві фірми, серед них одна іноземна – із Чехії.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун упевнена, що закупівля «швидких» дозволить швидше та якісніше надавати допомогу пацієнтам.

— В екстреній медичній допомозі вирішальними є кваліфікація та точність дій медичного персоналу на всіх етапах – від дзвінка до «швидкої» до спеціалізованого відділеня в лікарні. Саме на це і спрямовані зміни в системі догоспітальної допомоги, які ми впроваджуємо: зміни у системі освіти, принципах роботи персоналу швидкої допомоги, протоколах надання допомоги. Дуже важливим є навчання парамедиків, які відповідатимуть за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці, а також під час транспортування до лікарні. Екстрена медична служба має працювати як чіткий механізм, адже це один із найбільш важливих ґвинтиків у всій системі охорони здоров’я, — наголосила Уляна Супрун.

Слід зазначити, що на Рівненщині реалізується спільний зі Світовим банком проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», за яким область отримує кредит у розмірі 25 мільйонів доларів. Всього Україні надається близько 250 мільйонів доларів, проте з умовою співфінансування – у розмірі 10 %. Ці кошти для України є позикою.

Проект, який охоплює кілька областей України, був започаткований ще в 2012 році.

У рамках субпроекту передбачені реорганізація ланок надання допомоги пацієнтам, що страждають на хвороби системи кровообігу; інформатизація населення; реконструкція 105 лікарських амбулаторій та ФАПів; закупівля медичного обладнання, автомобілів «швидкої допомоги»; проведення навчання медичного персоналу; створення серцево-судинного центру в обласній клінічній лікарні тощо. Проект розрахований на п’ять років.

ФОТО: Фейсбук Уляни Супрун

 

QHA