КИЇВ (QHA) -

22 червня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун із заступником Павлом Ковтунюком представили у рамках медреформи електронну систему реєстрації еHealth. Програма стартувала 19 червня — вже зареєстровано 26 клінік у 15 містах України.

— В Україні є реформи, які потрібно підганяти, і є реформатори, яких уряд ледве встигає наздогнати, іронізує Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.


eHealth важлива частина медичної реформи. Зараз програма поки що на пілотному етапі, але зовсім скоро українці користуватимуться на постійній основі,  каже Павло Ковтонюк.

Програмою можна скористатися безкоштовно через офіційний сайт. Внесення даних у систему займає не більше 15 хвилин. eHealth створена спільно з програмами Helsi, МІС ЕМСІМЕД®, «Поліклініка без черг» та MEDICS для зручного практичного використання.

На презентації продемонстрували проект у роботі. Головний лікар поліклініки в Некішині вніс реєстраційні дані лікарні, номер ліцензії, дані про акредитації, особисті дані, а також поставив електронний цифровий підпис у режимі онлайн.

Пацієнт вибирає лікаря, якому більше довіряє. Лікар отримує зарплату відповідно до кількості пацієнтів. Волевиявлення щодо обрання сімейного лікаря підтверджується заявою. Електронні інструменти дозволять в електронному вигляді підписувати декларації між лікарем і пацієнтом. Цього ми досягнемо з нашою електронною системою, впевнений керівник проектного офісу eHealth Юрій Бугай.

Творці проекту організували кол-центр, щоб консультанти допомагали лікарям швидко і правильно вводити дані. Така ініціатива набагато спрощує процес, бо медпрацівники тільки знайомляться з процедурою реєстрації.

Ми обіцяли, що 1 липня буде готовий продукт, а тепер ми представляємо вже готову розробку 22 червня. Ця система стрімко рухається вперед, констатує Уляна Супрун.

Очікується, що з 1 квітня 2018 року Національна система eHealth стане офіційним єдиним джерелом медичної інформації. До цього моменту в програму будуть внесені дані всіх працюючих в Україні лікарень, лікарів і пацієнтів.

Нагадаємо, що ВР нарешті проголосувала за прийняття у першому читанні законопроекту №6327 про державні фінансові гарантії надання ліків і медичних послуг.

QHA