КИЇВ (QHA) -

Спрощення Україною візового режиму для медичних туристів допоможе збільшити їхній потік. Про це повідомила президент Української асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська на прес-конференції у Києві, 2 жовтня, передає кореспондент QHA.

За її словами, на сьогодні кількість пацієнтів, які приїздять лікуватися в Україні, становить близько 55 тис осіб, проте цей показник реально збільшити мінімум вдвічі.

— Розвиток медичного туризму вимагає зусиль всіх відповідальних за це державних і приватних структур, інвестицій в сучасні медичні установи, технології лікування, обладнання, навчання медичного персоналу, інфраструктурні проекти та інше. Медичний туризм соціально і економічно значущий для України, розповіла Янишевська.

При цьому вона зазначила, що близько 150 тис. українців їдуть за межі України на лікування, на що щорічно виділяється понад 300 млн. гривень з бюджету.

Люди їдуть лікватися за кордон, бо не можуть отримати необхідну послугу в країні проживання. Основними напрямками лікування, за якими виїздять українці, є лікування онкології, трансплантація органів, складні операції, діагностика та лікування генетичних захворювань,  розповіла експерт.

У свою чергу іноземці приїздять в Україну лікувати офтальмологічні захворювання, роблять пластичні операції, відвідують стоматологів і репродуктологів. Найчастіше приїздять громадяни Ізраїлю, Іспанії, Італії та багатьох східних країн.

— Україна завдяки відносно невисокій вартості лікування і достатньому рівню розвитку медицини в окремих галузях може стати одним з помітних гравців на світовому ринку медичного туризму. Але є і стоп-фактори, які перешкоджають швидкому розвитку медичного туризму в нас. І одним з них є візове питання, впевнена Янишевська.

Як вважає Янишевська, через складну візову систему багато медичних туристів вибирають безвізові країни, а Україна тим самим втрачає потенційний прибуток.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 січня запрацює система сімейних лікарів. В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун закликала українців вже шукати собі сімейних лікарів.

QHA