КИЇВ (QHA) -

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що кір прийшов до країни з Румунії. Про це вона повідомила на брифінгу у зв'язку із ситуацією захворюваності на кір в Україні, передає кореспондент QHA.

— Кір прийшов в Україну з Румунії. За минулий рік 4 782 людини захворіли, 72% з них — діти, 85% не були щеплені. За останні півроку від кору померло 4 дитини і 2 дорослих. Це трагедія, ми повинні подолати цей спалах, і забути про кір назавжди, — зазначила вона.

Супрун наголосила, що в Україні від кору вакциновані 487 тис. осіб.

— Батьки побоювалися вакцинувати дітей, але сьогодні в Україні тільки якісні бельгійські вакцини від кору. Зараз 88% дітей вакциновані, у 2016 році було тільки 45% вакцинованих, — сказала вона.

Вона додала, що за законом вакцинація від кору є обов'язковою.

Завідуюча кафедрою епідеміології Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця Ірина Колеснікова зазначила, що проблема захворювання на кір в Україні з'явилася у 2009 році.

— Проблема, яка виникла у нас, бере початок з 2009 року, коли вакцини проти кору не фінансувалися, і багато дітей не були щеплені, — сказала вона.

QHA повідомляло, що у Львівській області рекомендують обмежити доступ невакцинованих дітей у школи й дитсадки, де зафіксовані спалахи кору. Комісія з надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки Львівської області ухвалила рекомендаційне рішення з 22 січня обмежити доступ до шкіл і дитсадків, у яких зафіксовані спалахи кору дітей, які не щеплені від кору. У Львівській області зафіксовано 84 випадки кору, з них 56 — у дітей.

QHA