СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Росією Криму кількість споживачів спиртового лосьйону «Глід» значно знизилася після серії публікацій про смертельні наслідки його внутрішнього застосування і заборони на продаж нехарчових продуктів, що містять етиловий спирт. Йому на зміну прийшли краплі на спиртовій основі «Корвалол» і «Барбовал».

Про це заявила позаштатний психіатр-нарколог «Міністерства охорони здоров'я» Криму Марина Шоренко.

— Зараз спад значний, але на зміну лосьонам прийшли спиртові настоянки типу «Корвалол» і «Барбовал», — сказала вона.

За її словами, окрім алкоголю у спиртових краплях містяться лікарські компоненти, які швидше формують залежність, ніж алкоголь. Зловживання настоянками характерно для вікової групи старше 40 років.

— На 18-20 років змістився вік вживання слабоалкогольних напоїв, у тому числі й пива. Але звертає на себе увагу те, що найчастіше це панянки, які потрапляють в наше поле зору через правоохоронні органи за розпивання у громадських місцях і зухвалу поведінку, — зазначила вона.

Відзначимо, заборона на нехарчові спиртовмісні рідини запровадив уряд РФ після масового отруєння концентратом для ванн «Глід», яке сталося в Іркутську у грудні 2016-го, тоді загинуло 70 осіб. Окупанти відзначають, що більше 27 тисяч жителів окупованого півострова є алкозалежними.

Раніше повідомлялося, що на півночі анексованого Криму викрито підпільний цех з виробництва алкогольної продукції.

Контрафактний алкоголь виробляли у селі Воїнка Красноперекопського району. Обсяг незаконно виготовленої спиртовмісної рідини становив не менше 12 тисяч пляшок на тиждень. Подальша реалізація контрафакту здійснювалася у містах Красноперекопськ, Джанкой, Армянськ, Євпаторія та селищі Чорноморське.

QHA