КИЇВ (QHA) -

Частина звільнених 27 грудня 2017 року з полону бойовиків ОРДЛО заручників завершила курс лікування. Критерієм їхньої виписки стали задовільні медичні показники.

Про це сьогодні на прес-конференції у Києві повідомила Наталія Зарицька — керівник офісу уповноваженого президента України з питань реабілітації учасників АТО, передає кореспондент QHA.

— На сьогодні 46 осіб, звільнених з полону, перебувають у медичних установах. Вони потребують медичної допомоги і психологічного розвантаження. Та частина людей, яка пройшла курс реабілітації, тепер отримує допомогу з боку соціальних служб та органів місцевого самоврядування за місцем проживання, заявила Наталія Зарицька.

Уповноважена президента розповіла також про виключний професіоналізм українських лікарів, які надають колишнім в'язням психологічну допомогу.

Адже такої кількості полонених не отримувала жодна країна після 1973 року, коли були звільнені американські солдати з В'єтнаму. Нам кинуто виклик, і ми його гідно прийняли, сказала вона.

Наталія Зарицька підкреслила також важливість участі в цій роботі громадських організацій та волонтерів.

Людям, які залишилися без даху над головою, на кілька місяців надасть житло громадська організація «Блакитний птах». Надалі держава надасть їм гуртожитки.

Ще однією організацією, яка активно допомагає звільненим, є Асоціація стоматологів України.

Віце-президент організації Віктор Пономаренко повідомив, що стоматологи «надають необхідні матеріали для лікування зубів хворих, а лікарі безкоштовно лікують».

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Григорій Тука повідомив, що багато звільнених полонені залишилися без документів.

— Багато звільнених залишилися без будь-яких документів, але держава постарається в найкоротші терміни видати їм паспорти. А також я через волонтерські організації постараюся за всіх сплатити держмито, яке стягується при видачі документа, сказав він.

Заступник міністра наголосив, що зараз існує багато різних програм допомоги звільненим з полону, але люди просто не знають про них. Тука назвав номер телефону гарячої лінії міністерства, де досвідчені юристи дадуть відповідь на всі питання на цю тему: 080 030 91 10.

QHA