КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я підготувало законопроект "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", згідно з яким кожен українець отримає гарантований державний пакет медичних послуг.

Безкоштовні медичні послуги будуть надавати сімейні лікарі, терапевти і педіатри як з державних, так і з приватних медустанов.

Представляючи законопроект на брифінгу в Києві у понеділок, заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що держпакет включатиме екстрену, первинну та паліативну медичну допомогу.

За послуги на вторинному і третинному рівні (при плановій діагностиці та плановому лікуванні в лікарнях) доведеться доплатити.

— Витрати на УЗД та ЕКГ (електрокардіограму) частково будуть покриватися за рахунок держави. Щороку буде розраховуватися обсяг компенсації державою вартості конкретної групи захворювань або послуги. Це ж стосується комплексу медпослуг на лікування апендициту, інфарктів та онкології, — сказав Ковтонюк.

Заступник міністра пообіцяв, що, згідно із законопроектом, перший гарантований пакет буде розрахований 15 вересня 2018 року. Зміниться і принцип фінансування системи охорони здоров'я: медустанови будуть отримувати кошти виходячи з числа наданих послуг та їх якості.

— Собівартість медпослуг буде різною, залежно від того, як ефективно працює лікарня. Але тариф, за яким послуги будуть оплачуватися, буде чітко встановленим і єдиним. Це буде стимулювати більшість медустанов задуматися над своєю власною ефективністю, — вважає Ковтонюк.

Всім українським медичним закладам необхідно буде підписати договори з Національною службою здоров'я, яку планується створити в найближчому майбутньому.

Законопроектом також пропонується визнати в Україні міжнародні протоколи лікування.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 16 березня запропонував уряду попередньо підтримати законопроект Мінздава і передати його до Національної ради реформ, звідки він буде відправлений до Верховної Ради на голосування.

ФОТО: інтернет

QHA