КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я України оновило граничні оптово-відпускні ціни для учасників програми «Доступні ліки». Про це повідомляється на сайті відомства.

Виробники та імпортери протягом 10 днів (до 11 січня) повинні подати заявки на участь їхніх препаратів у програмі. Новий реєстр препаратів складається з 23 міжнародних непатентованих найменувань, внесених до програми в кінці грудня 2017 року, серед яких лозартан для серцево-судинних захворювань і глібенкламід для цукрового діабету другого типу.

У відомстві зазначили, що буде запроваджено новий механізм ціноутворення на препарати.

— Після встановлення граничних цін на лікарські засоби у фармкомпаній будуть додаткові п'ять днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, вартість яких буде відшкодовуватися на 100% за державні кошти, сказано у повідомленні.

Кількість препаратів, вартість яких повністю буде відшкодовуватися державою, виросте на 10 найменувань.

QHA повідомляло, що уряд України вніс зміни у програму «Доступні ліки», згідно з якими 2018 року в країні збільшиться кількість безкоштовних препаратів. У програму внесли ще два препарати для лікування серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

Раніше кабінет міністрів України виділив 1 мільярд гривень на програму «Доступні ліки».

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала в Україні 1 квітня.

В рамках програми пацієнти зможуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми безкоштовно або з невеликою доплатою.

Раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що медична реформа почне реалізовуватися в містах України з липня 2018 року.

У зв'язку з цим вона порекомендувала місцевим органам влади провести інвентаризацію всіх відповідних комунальних об'єктів.

В цілому, за словами Супрун, Кабмін прийняв 19 постанов, які мають забезпечити реалізацію медичної реформи.

Серед них програма з трансплантації органів, основна мета якої зменшити кількість українців, що вимушено виїздять за кордон на лікування. При цьому Супрун пообіцяла, що МОЗ зробить все необхідне, щоб спростити виїзд на лікування за кордон.

QHA