КИЇВ (QHA) -

Нобелівський комітет повідомив імена трьох лауреатів премії з фізіології та медицині за «відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадний ритм».

Лауреатами стали: Джеффрі Холл (72 роки), Майкл Росбаш (73 роки) та Майкл Янг (68 років).

Зазначається, що всі живі організми мають біологічний годинник, який допомагає адаптуватися до ритму дня. Вчені змогли розібратися, як працює цей годинник, а також як тварини і люди синхронізують свій біологічний ритм зі змінами на Землі.

Рада директорів Фонду Нобеля збільшила розмір премії. Тепер сума становить 9 мільйонів шведських крон (1,12 мільйони американських доларів).

Повідомляється, що цю премію розділять порівну на трьох лауреатів.

Щороку церемонія вручення премій проходить 10 грудня (день народження засновника, шведського винахідника Альфреда Нобеля).

Довідка. Циркадні ритми — це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі.

Нагадаємо, Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини за 2016 рiк присудили японському вченому Йосінорі Осумі за дослідження механізмів аутофагії (з грецького "самопоїдання", коли клітини можуть знищувати власний вміст, вмістивши його у мембранний мішок).

Джерело: Факти

QHA