СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Підконтрольна Кремлю влада окупованого Севастополя приховує факт захворювання дітей на вірусний менінгіт у міському дитячому садку №90.

У прес-службі «уряду» міста цю інформацію спростували і заявили, що у дітей «гостра респіраторна вірусна інфекція».

— Ситуація була під контролем департаменту охорони здоров'я міста Севастополя і територіального управління Росспоживнагляду. Співробітники медичної установи провели дослідження на патогенну мікрофлору, результати посівів в усіх випадках негативні. Дітей виписали з діагнозом "гостра респіраторна вірусна інфекція з ознаками менінгізму".

Однак у виписках з історій хвороби, які зробили лікарі міської інфекційної лікарні, зазначений діагноз — серозний менінгіт.

— Мене вкрай обурює, що уряд спростовує очевидні факти. Пов'язую це з тим, що в ДОУ 90 (усі діти з однієї групи) мали місце порушення санітарного режиму. Більш того, у дітей не було лавок на майданчику, і вони сиділи на землі, на підстилках. Ми про це писали у ЗМІ і заявляли в прокуратуру. Можливо, не провели комплекс карантинних заходів або департамент охорони здоров'я не хоче псувати собі статистику, — зазначила голова СРОО «Севастопольські мами» Олена Голубєва.

Керівництво дитячого садка не попередило батьків, що у дитячому садку є інфекція менінгіту.

— 11 липня після обіду мені зателефонували з медкабінета нашого саду і сказали, що моя донька скаржиться на головний біль і нудоту. Коли я приїхала за дитиною, медсестра припустила, що у неї перегрів. А днем ​​раніше з такими ж симптомами з нашої ж групи дівчинка потрапила до лікарні з підтвердженим діагнозом "вірусний менінгіт". Тобто, медсестра, знаючи, що є вже дитина з менінгітом, нічого мені про це не сказала, — підкреслила мама хворої дитини Марія Байгузова.

У зв'язку із захворюванням на менінгіт у дитячому садку не оголосили карантин, а дітей, які вже мали контакт з хворими, розподілили в інші групи.

QHA повідомляло, що на анексованому півострові виявили один випадок захворювання на геморагічну лихоманку Крим-Конго. Лихоманка передається через укуси кліщів.

Джерело: Меридіан Севастополь

QHA