РІВНЕ (QHA) -

Містяни вже почали підозрювати, що зараження могло статися через водопровід, такі повідомлення поширювалися по соцмережах, втім, представники «Рівнеоблводоканалу» та міської влади це заперечують. Є версія, що хворобу привезли з курортів. Зараз це перевіряють.

На даний момент в інфекційних відділеннях міської лікарні м. Рівне на лікуванні перебуває 17 хворих на гепатит – 13 дорослих і 4 дітей. Всі вони потрапили до медустанови з різних частин міста, проте є і три сімейних випадки. 

Стан хворих оцінюється як середній, при цьому деякі з них заявляють, що нібито заразилися через воду з крана. У міської влади і в лабораторному центрі таку ймовірність виключають, адже фахівці досліджували воду і не виявили там збудників хвороби. Проте рівнян просять бути обережними  кип'ятити воду, дотримуватися правил особистої гігієни, особливо це стосується жителів районів, де проживали хворі.

На сесії Рівненської міської ради міський голова Рівного Володимир Хомко вже встиг заявити, що повідомлення в соцмережах про зараження гепатитом через водопровідну воду  це справа рук російської ФСБ.

— Для мене  це 100-відсоткова навмисна диверсія. Перед цим поширили чутки, що в місті  коклюш. І влада нібито це приховує. Нема про що виправдовуватися  немає коклюшу. Тепер придумали гепатит. Гарантую, що це робота ФСБ. У джерелах водопостачання у м. Рівне теоретично не може бути гепатиту. У нас – артезіанська вода. Гепатит може бути тільки в поверхневих джерелах,  сказав мер. – Тому це робиться навмисно, щоб посіяти паніку.

— На жаль, є статистичне збільшення захворюваності гепатитом А. Але при цьому лабораторний центр та управління охорони здоров'я відстежують цю динаміку,  заспокоює начальник управління охорони здоров'я Рівненської області Юрій Осипчук.

Як розповів в.о. начальника інфекційного відділення центральної міської лікарні Олег Степчин кореспонденту QHA, збільшення кількості хворих станом на 3 листопада поки немає.

— Звичайно, це більша захворюваність, ніж у попередні роки. Якщо раніше зустрічалися поодинокі випадки, то зараз  це більша кількість пацієнтів,  говорить лікар.

У лабораторному центрі запевняють, що причин для хвилювання немає. Мовляв, це циклічність захворювання, а статистика з захворюваності  очікувана, хоча хворих, зазначають, може стати більше.

— Ми досліджували воду. Ці люди між собою не пов'язані, тому що живуть у різних частинах міста,  розповідає завідувач відділом епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань «Рівненського обласного лабораторного центру» Віктор Мороз.  Хочу сказати, що для гепатиту А характерна осінньо-зимова сезонність і циклічність. Якщо взяти 2002 рік, то у нас захворіло на гепатит А майже 500 осіб. Говорити про спалах немає необхідності. Можна говорити про те, що гепатит до нас повертається і можна прогнозувати, що в подальшому буде поступове зростання хворих на гепатит А. Ми робили дослідження водопровідної води і ніде не було виявлено збудника вірусу,  додає він.

Також фахівець пояснив, що всі хворі не є споживачами «Рівнеоблводоканалу», тобто централізованого водопостачання.

Щоб уникнути захворювань, рівнянам нагадують, щоб регулярно мили руки, мили перед вживанням продукти, а для більшої впевненості робили щеплення від гепатиту. У жодному випадку не займатися самолікуванням, а при перших проявах захворювання необхідно звертатися до лікаря.

QHA