КИЇВ (QHA) -

За останній тиждень на кір захворіли майже 900 осіб, більше половини з них діти. Нових летальних випадків немає, але кількість пацієнтів на 7% більша, ніж тиждень тому.

Найбільш незахищеними виявилися Івано-Франківська, Одеська область та Закарпаття, встояти від недуги вдалося лише Чернігівщині, де не зафіксовано жодного випадку захворювання. За кілька останніх тижнів рівень щеплених людей з катастрофічних 45% вдалося підняти до 93%. Але, незважаючи на такий успіх, у міністерстві кажуть, що швидко перемогти недугу не вдасться.

— Найбільша кількість захворювань очікувалося в кінці зими початку весни, через це протягом лютого і в березні ми ще будемо спостерігати зростання, але будемо сподіватися, що візьмемо під контроль цю ситуацію, розповів переможець відкритого конкурсу на посаду гендиректора «Центру громадського здоров'я МОЗ України» Володимир Курпіта.

Після кору українців лякали новою хвилею бактеріальної інфекції - на дифтерію. Але жодного випадку ще не зареєстровано, тільки на Луганщині у одного з пацієнтів запідозрили цю хворобу, але діагноз так і не підтвердили лабораторно.

У зв'язку з тим, що рівень охоплення вакцинацією від дифтерії залишається низьким, ризик формування спалаху досить високий, визнають експерти. Тому в МОЗ закликають не затягувати з плановими щепленнями від дифтерії і зазначають, що вакцин вистачає.

Сімейний лікар Ксенія Лелюк розповідає, що охочих зробити щеплення від дифтерії стало більше, але всім слід пам'ятати і про протипоказання це застуда і певні хронічні захворювання.

— Багато хто пропустив свої планові щеплення з 18 років. Кожен дорослий повинен робити щеплення кожні 10 років,  нагадала вона.

Медики підтверджують, що кількість застуджених останнім часом зросла, як і хворих на ГРВІ. Однак в жодній з областей епідеміологічний поріг не перевищено, а поодинокі випадки грипу зареєстровані в семи областях.

QHA повідомляло, що найбільше випадків захворювання на кір зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях.

Джерело: ТСН

QHA