КИЇВ (QHA) -

Порахувати, скільки людей в Україні зробили щеплення, а скільки ні — неможливо, таку думку висловила Ірина Колеснікова, завкафедрою епідеміології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Це пов'язано з тим, що коли невакцинованих дітей відмовлялися приймати до навчальних закладів, вони фальсифікували довідки. Про це Колеснікова заявила сьогодні, 7 лютого, на засіданні круглого столу "У чому проблема з вакцинацією" у Києві.

— Проблема з недостатнім охопленням щепленнями давня, ще з 2010 року було недофінансування держпрограми з профілактики. Іноді отримували наполовину менше грошей на вакцини, ніж було потрібно. У 2012 році стало трохи краще фінансування, але все одно не вистачало. Тому за 8 років накопичилося багато дітей, які не отримали щеплень, які держава повинна забезпечувати. Іноді регіони подавали неправильні дані про кількість потрібних вакцин, тому що довідки про щеплення фальсифікували. Така ситуація не могла тривати довго. Що ж, проблеми з інфекціями, про які у цивілізованому світі вже забули — наша буденність.

Основні проблеми, на думку Колеснікової, у недостатньому інформуванні населення і відсутності державної політики щодо масової імунопрофілактики.

— Законодавство недосконале, а батьки недостатньо поінформовані. Це обов'язок держави — пояснити ризики і переваги вакцинації. Потрібна також гарантія від держави, взяття відповідальності за ризики. Політика масової імунопрофілактики має стати державною політикою, — вважає експерт.

Станом на середину січня була вакцинована чверть від усіх дітей, які не мали щеплень згідно з календарем щеплень.

Епідемія кору прийшла в Україну з Румунії. У 2017 році в країні було зафіксовано 4 782 випадки захворювання на кір.

Раніше QHA повідомляло, що експерт Центру політико-правових реформ Зоряна Черненко назвала вакцинацію питанням безпеки країни.

QHA