КИЇВ (QHA) -

Після року роботи державної програми «Доступні ліки», їй стали довіряти 90% українців. Про це на брифінгу в Києві 4 квітня заявила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, передає кореспондент QHA.

— Коли у квітні 2017 року стартувала програма «Доступні ліки», в ній взяли участь 5000 аптек. До кінця року ця цифра зросла до 7000. І вже з початку 2018 року до неї приєдналися ще 400 аптек. Ми також провели дослідження громадської думки, і опитування показало, що програмі довіряють 90% українців, — сказала вона.

Супрун повідомила, що у цьому році на програму з державного бюджету виділено 1 млрд грн.

У минулому році ця цифра становила 700 млн грн, з яких 60 млн грн залишилися невикористаними.

За словами Супрун, з початку запуску програми деякі медпрепарати подешевшали на 60%. Список доступних препаратів на сьогодні налічує 239 ліків, тоді як у квітні 2017 року їх було 153.

Також Уляна Супрун повідомила, що у цьому році запускається пілотний проект «Електронний рецепт», коли лікар виписує рецепт і посилає його СМСкою пацієнту, а аптека за цим рецептом видає ліки.

Нагадаємо, що програма «Доступні ліки» була запущена у квітні 2017 року. Її завдання — зробити групу ефективних медпрепаратів доступною за ціною для хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. Для цього міністерство моніторить ціни у п'яти європейських державах і визначає граничні ціни на ці препарати.

QHA