КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з охорони здоров'я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

У законопроекті йдеться, що після підписання договору особі надають карту потенційного донора. Інформацію про донора вносять до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. При цьому, інформація буде конфіденційною. Також замовник може відкликати заяву про надання дозволу на трансплантацію.

Згідно з документом, у кожному акредитованому Міністерством закладі охорони здоров'я створять спеціальні об'єднання трансплантології і введуть обов'язкові етичні комітети.

За порушення встановленого законом порядку трансплантації органів пропонується покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати посади і займатися відповідною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Окрім цього, за трансплантацію органів людини шляхом примусу й обману встановлено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

— Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені щодо особи, яка перебувала у безпорадному стані або у матеріальній чи іншій залежності від винного, караються позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, — йдеться у законопроекті.

У документі також передбачена відповідальність за незаконну торгівлю органами.

— Незаконна торгівля органами та (або) іншими анатомічними матеріалами людини або тварини карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Якщо цей злочин скоїла група осіб, таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади і займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

QHA повідомляло, що 17 травня депутати Верховної Ради ухвалили закон про трансплантацію анатомічних матеріалів людини. Цей закон підтримали 255 нардепів. Згідно з новим законом, кожна людина може погодитися або відмовитися від посмертного донорства.

QHA