КИЇВ (QHA) -

Цього року МОЗ створило групи експертів для прозорих закупівель ліків. Про це на прес-ланчі у вівторок, 14 березня, заявила в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, передає кореспондент QHA.

— Ми також створили групи супроводу, які допомагатимуть вирішувати технічні завдання,  додала Супрун.

В офіційних документах медиків з'явиться третю стать
В офіційних документах медиків з'явиться третю стать

Також в.о. міністра повідомила, що бюджет на закупівлі вже розподілений і до кінця місяця всі відповідні документи будуть відправлені до Кабміну, після чого почнуться закупівлі ліків.

— Якщо ми отримували необхідні ліки за 2015 рік лише 2016-го, то 2017-й стане першим роком, коли ми отримаємо ліки вчасно,  наголосила Супрун.

Як повідомляло QHA, з 2017 року Міністерство охорони здоров'я планує частково ввести систему державної страхової медицини, внески на функціонування якої збиратимуться через загальні податки. Принципово новим буде механізм розподілу грошей за послуги медиків. Зокрема планується створення оператора бюджетних коштів — Національної служби здоров'я, яка використовуватиме акумульовані у бюджеті гроші як страховку, тобто укладати договори з медичними установами та платити за цими договорами за конкретні лікарські послуги. Кожен громадянин зможе вибрати собі лікаря без територіальної прив'язки.

У грудні минулого року секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків у коментарі кореспонденту QHA розповів про розробку революційної системи — аналога Prozorro, яка дозволить привнести у медицину прозорість і усунути корупцію в цій сфері.

ФОТО: Радіо Свобода

QHA