КИЇВ (QHA) -

Флюорографія є застарілим методом діагностики з "радянської системи охорони здоров'я", від якого слід відмовитися на користь анкетування у сімейного лікаря. Про це написала на своїй сторінці у Facebook виконуюча обов'язки міністра українського охорони здоров'я Уляна Супрун.

— У нашій роботі впровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними і міфів, породжених радянською системою охорони здоров'я. Одним з них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз, — зазначила вона.

Cупрун вказує на те, що у розвинених країнах флюорографії немає. За її словами, в цивілізованих країнах світу це має такий вигляд:

— На огляді у сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання.

— Якщо лікар бачить потребу — він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби уже за 2:00 хвилини і пацієнт зможе почати лікуватися.

Раніше на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві розмістили банер на підтримку ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерини Амосової. На банері написано: "Судді за мене. Студенти за мене. Для перемоги Революції Гідності — Прибрати Супрун".

QHA