РІВНЕ (QHA) -

Посадовиця вже бувала на перевірці одного з медичних закладів у Рівному. На початку жовтня минулого року Уляна Супрун несподівано завітала на станцію швидкої допомоги, аби перевірити медичне обладнання та наявність ліків. У четвер, 2 лютого, Супрун знову здійснила візит до Рівного. Цього разу вона зустрілася з керівниками медичної галузі області та медиками. Спочатку вона без попередження нанесла візит до обласної клінічної лікарні, де поспілкувалася з медперсоналом та потрапила на курси підвищення кваліфікації. Враження загалом у в. о. міністра лишилися позитивні.

— У лікарні відвідали відділення кардіології (питали про стенти, про забезпечення) та відділення інтенсивної терапії, — зазначила Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Далі була зустріч із журналістами в медичному коледжі та виступ перед лікарями, згодом — огляд навчального процесу, спілкування зі студентами.

На конференції в. о. міністра розповідала про здешевлення ліків, укладення нових договорів між пацієнтом та лікарем, підтримку та розвиток медичної освіти, зміну ставлення до пацієнтів у лікарнях та подальше реформування медичної галузі.

— Ми хочемо, щоб імпортери та виробники знизили ціни, щоб вона (медична галузь, — ред.) була доступною за цінами оригіналів у референтних країнах, — наголосила Супрун.

За її словами, з липня почнеться підписування угод між пацієнтом та лікарем — у вигляді своєрідної медичної декларації. Таким чином через державне страхування лікар отримуватиме фінансування за кожного пацієнта, з яким підписано угоду.

— Це буде відповідальність і лікаря, і пацієнта. Це є двосторонній договір, повідомила Уляна Супрун.  І одна, і друга сторона матиме змогу розірвати договір. Підписувати договір будуть ті, хто хоче мати оплату від державного страхування за первинну допомогу. Пацієнт нічого не платить від моменту підписання договору.

Також Супрун наголосила на тому, що пацієнт не має давати лікарю «подяку» (тобто хабар), найбільше це поширено у країнах з радянським минулим, у країнах Балтії та у Польщі, за її словами, цього немає.

— Люди звикли до старої системи, старих схем. Це треба міняти. Але ми мусимо боротися з тим кожного дня. І ми це робимо. Це неприємно. Багато хто виступає проти нас, — каже Супрун.

Наступного дня також без попередження відбувся візит посадовиці до Рівненської міської лікарні. Зайти саме в дитяче інфекційне відділення Супрун вирішила через те, що про проблеми у цьому відділенні їй повідомили місцеві журналісти. Працівники міської лікарні провели для Супрун екскурсію та розповіли, що цього року на ремонт відділення передбачено 500 тисяч гривень, проте добре було б, якби інфекційне відділення перенесли в інший заклад. В. о. міністра запевняла, що доведе до керівництва (зокрема в обласній та міській владі) думку працівників медичного закладу, але порадила їм також не бути пасивними, а звертатися до народних депутатів зокрема щодо питань автономізації закладу.

Крім того, Уляна Супрун завітала до Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що у Клевані. В.о. міністра охорони здоров’я повідомила, що наразі у госпіталі на лікуванні перебуває близько 220 пацієнтів, з них 70 є учасниками АТО. За її словами, у госпіталі триває ремонт корпусу, а вже в оновлених приміщеннях військових прийматимуть з травня. Після цього Уляна Супрун вирушила до Луцьку.

Нагадаємо, на початку січня в українському сегменті Facebook розгорівся скандал між відомим кардіохірургом, директором Інституту серця Борисом Тодуровим і новою командою Міністерства охорони здоров'я.

ФОТО: Facebook

QHA