ХАРКІВ (QHA) -

Щотижня виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун та її заступники виїздять в регіони для спілкування з громадянами про реформу системи охорони здоров'я.

З першого січня будь-який українець зможе самостійно вибрати собі лікаря первинної ланки (сімейний лікар, педіатр, терапевт), і цей лікар буде безпосередньо отримувати фінансування.

2017 року анонсовано створення державного агентства медичного страхування, і субвенція, яка зараз розподіляється по областях, передаватиметься в агентство.

У вторинній ланці фінансування буде перераховане безпосередньо або медичному закладу, або лікарю, який надає послуги.

Планується, що до 2020 року вся система охорони здоров'я фінансуватиметься по-новому.

— Слід зазначити, що фінансування це спосіб поліпшити якість надання медичної послуги, сказала Уляна Супрун. Зараз в Україні ми на десять років відстаємо від наших сусідів у Європейському Союзі. Ми повинні змінити свою систему охорони здоров'я, щоб вижити як народ, як нація. Проблема в тому, що у нас немає превентивної медицини.

У січні наступного року планується впровадження програми щодо здешевлення ліків від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, бронхіальної астми. Ці препарати стануть доступнішими. А з першого квітня розпочнеться реіндексація відшкодування грошей за ліки.

Програма реформування української охорони здоров'я розрахована на період до 2020 року. Спочатку буде змінена структура надання медичної допомоги у первинній ланці. З січня 2017 року по всій Україні стартує програма підписання договорів між пацієнтами і лікарями. Згідно з розрахунками МОЗ, за кожного пацієнта лікарю сімейної медицини буде виділятися 292 гривні на рік, плановане навантаження на одного лікаря — від тисячі до двох тисяч пацієнтів (підписаних договорів). Таким чином заробітна плата медперсоналу зможе бути значно збільшена.

QHA