КИЇВ (QHA) -

У бюджеті на 2018 рік виділили 1 мільярд гривень на програму «Доступні ліки», за якою українці зможуть отримати препарати безкоштовно або з невеликою доплатою. Про це на засіданні уряду повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

— У бюджеті 2018 року ця сума зросла на 30% і становить мільярд гривень, — зазначила вона.

Вона зазначила, що за цією програмою препарати зможуть отримати пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. У 2018 році цей список розширили ще на три пункти: хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, депресивні стани, а також препарати, необхідні для здоров'я матері та дитини під час вагітності.

В.о. міністра охорони здоров'я наголосила, що у програмі беруть участь 7 тисяч 138 аптек по всій країні і кількість безкоштовних препаратів зросла вдвічі.

— У минулому році було 23 препарати без доплати, сьогодні вже 47. Їх можна отримати в аптеці безкоштовно, — зазначила вона.

Супрун додала, що за рік роботи програми більш ніж на 4% знизилася кількість викликів з підозрою на інфаркт та інсульт, на 6% — на напади бронхіальної астми і на 7% збільшилася кількість пацієнтів з нормалізованим цукром під час діабету ІІ типу.

QHA повідомляло, що міністерство охорони здоров'я України оновило граничні оптово-відпускні ціни для учасників програми «Доступні ліки». У відомстві зазначили, що кількість препаратів, вартість яких повністю буде відшкодовуватися державою, виросте на 10 найменувань.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала в Україні 1 квітня 2017 року.

У рамках програми пацієнти можуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми безкоштовно або з невеликою доплатою.

QHA