КИЇВ (QHA) -

Уряд України вніс зміни в програму «Доступні ліки», згідно з якими в 2018 році в країні збільшиться кількість безкоштовних препаратів. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

У програму внесли ще два препарати для лікування серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

— 27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що вносить істотні зміни в реалізацію програми «Доступні ліки» у 2018 році. Перш за все мова йде про доповнення програми ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу "Лозартан" та "Глібенкламід", йдеться у повідомленні.

Для виробників буде діяти новий механізм ціноутворення на препарати.

— Завдяки цій зміні ми очікуємо не менше 10 нових торгових назв препаратів, які розширять перелік безкоштовних лікарських засобів, — зазначив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

QHA повідомляло, що Кабінет міністрів України виділив 1 мільярд гривень на програму «Доступні ліки».

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала в Україні 1 квітня.

У рамках програми пацієнти зможуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми безкоштовно або з невеликою доплатою.

Раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що медична реформа почне реалізовуватися у містах України з липня 2018 року.

У зв'язку із цим вона порекомендувала місцевим органам влади провести інвентаризацію усіх відповідних комунальних об'єктів.

В цілому, за словами Супрун, Кабмін прийняв 19 постанов, які повинні забезпечити реалізацію медичної реформи.

Серед них програма з трансплантації органів, основна мета якої зменшити число українців, що вимушено виїжджають за кордон на лікування. При цьому Супрун пообіцяла, що МОЗ зробить усе необхідне, щоб спростити виїзд на лікування за кордон.

QHA