КИЇВ (QHA) -

Тимчасово виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про прийняті у Кабінеті міністрів постанови, що стосуються проведення медичної реформи.

Про це повідомляє кореспондент QHA.

За словами в.о міністра, медична реформа почне реалізовуватися в містах України з липня 2018 року.

З цією метою чиновник порекомендувала місцевим органам влади провести інвентаризацію усіх відповідних комунальних об'єктів.

— У поліклініках ми перейдемо на безкоштовні послуги і за подарунки будемо оплачувати послуги в хоспісах. Пацієнти ж повинні шукати своїх лікарів з січня 2018 року, зазначила вона.

В цілому, за словами Супрун, Кабмін прийняв 19 постанов, які повинні забезпечити реалізацію медичної реформи.

Серед них програма з трансплантації органів. Її основне завдання зменшити число українців, які вимушено виїжджали за кордон на лікування. Супрун пообіцяла, що МОЗ зробить усе необхідне, щоб спростити виїзд на лікування за кордон.

Нагадаємо, раніше президент Української асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська заявила, що спрощення Україною візового режиму для медичних туристів допоможе збільшити їх потік.

За її словами, на сьогоднішній день кількість пацієнтів, які приїздять лікуватися до України, становить близько 55 тис. чоловік, проте цей показник можна збільшити мінімум у два рази.

QHA