ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У Запорізькій області хворих на кір немає. Сплеск захворювань відбувається кожні п'ять років. Під час останнього піку захворюваності в Запорізькому регіоні було зареєстровано 78 хворих. Втім, за прогнозами медиків, поточний і наступний роки — періоди чергового циклічного підйому.

 — Забезпечення щепленнями в Запорізькій області не високе. Останні роки через те, що область була недостатньо забезпечена вакцинами проти кору, паротиту та краснухи. Забезпеченість становила в середньому 50%. У грудні минулого року ми отримали 29 тисяч доз, тому цього достатньо для 29 тисяч дітей. Але якщо, наприклад, у нас планується щороку близько 60-80 тисяч дітей, у тому числі, і не щеплених, то вакцини вистачить лише на певну частину, — каже М. Колерова, завідуюча відділенням організації епіддосліджень Запорізького обласного центру МОЗ України.

Серед симптомів кору виділяють: різке підвищення температури тіла і поява висипу. Щоб точно поставити діагноз, медики радять при перших проявах захворювання звертатися до лікарів. У Запорізькій області майже на 5% зросли показники захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Вже зареєстровано понад дев'ять тисяч хворих на грип. Втім, лікарі радять не панікувати і запевняють, що ситуація під контролем.

— Не виключено, що може знову початися підйом, друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ. У нас захворюваність по області нижче порогового рівня на 43% за останній тиждень, тобто поки ситуація знаходиться на сезонному рівні, і ми бачимо тільки деяке збільшення захворюваності серед школярів, — каже Колерова.

Перевищення епідпорогу зареєстровано в Бердянську і Бердянському районі. Через нестабільну ситуацію з ГРВІ, тимчасово призупинений навчальний процес у чотирьох школах Запорізької області: однієї в Якимівському районі, трьох — у Чернігівському районі, а також у 29-ти класах 13-ти шкіл області.

ФОТО: інтернет

QHA