КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я України презентувало систему професійного ліцензування лікарів. Відтепер усі лікарі зобов'язані мати ліцензії на роботу. Про це повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Супрун зазначила, що поки не вироблено механізму контролю за роботою лікарів, важко оцінити якість послуг, що надаються. Ліцензію потрібно буде оновлювати раз на 3 роки.

— Кожні 2–3 роки лікар буде оновлювати свою ліцензію. Якщо є скарги, то ліцензію можна призупинити. Кожен лікар повинен мати діючу ліцензію, щоб працювати на своєму місці. Ліцензія є визнанням професіоналізму лікаря, — повідомила Супрун.

Для отримання ліцензії лікар має скласти іспит спеціальної комісії при Міністерстві охорони здоров'я. Перший потік проходитиме ліцензування у 2020 році, очікується, що до 2024 року всі лікарі отримають ліцензію. Для введення нової норми необхідно ухвалити відповідний закон.

Нагадаємо, у червні минулого року в країні запустили медреформу.

Відзначимо, Міністерство охорони здоров'я України вимагає від Росії допустити до українських політв'язнів іноземних лікарів.

Джерело: УНН

QHA