КИЇВ (QHA) -

На прес-конференції, що відбулася 12 червня у присутності присутні в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, голови правління ВАТ «Укрзалізниця» Войцеха Балчуна і директора філії «Центр охорони здоров'я» ПАТ «Укрзалізниця» Гуйські Маріуша, між Міністерством охорони здоров'я та ВАТ «Укрзалізниця» був підписаний Меморандум про взаємодію і співпрацю.

Підписаний документ дозволить працівникам «Укрзалізниці» отримувати гарантовані медичні послуги європейської якості, поліпшити систему управління у лікарнях при УЗ, збільшити зарплати кваліфікованих фахівців лікарень.

— Після реформи ми очікуємо інтеграцію не тільки лікарень «Укрзалізниці», а й усіх відомчих закладів охорони здоров'я, повідомляє Супрун.

УЗ вже запустила процес впровадження Медпрограми МОЗ у свою систему медичних послуг. Першим етапом для «залізничної» реформи став цей Меморандум. Голова ВАТ «Українська залізниця» гарантує, що залізничні лікарні готові надати якісні послуги для пацієнтів. Документ буде задіяний у реалізації системи охорони здоров'я 2017-2019 рр.

— «Укрзалізниця»  це велика мережа лікарень. Тут можна лікуватися на європейському рівні. І ми готові брати участь в усіх пілотних програмах Уляни Супрун,  запевнив Войцех Балчун.

Балчун зазначив, що утримання медичних установ вимагає багато витрат, хоча 94 лікарні передали на забезпечення міст, на УЗ залишилося всього 8. Гуйські Маріуш веде стратегію реформування системи охорони здоров'я і шукає можливість фінансування від міжнародних організацій у вигляді грантів.

Український народ заслуговує на чесну, ефективну, відкриту охорону здоров'я. Сьогоднішній Меморандум поклав початок метаморфоз охорони здоров'я, зазначив пан Маріуш.

Крім того, на прес-конференції йшлося про закупівлю 2465 нових вагонів та про перспективу створення власних, на що готується 150 млн доларів — а це перша вагома інвестиція в залізничну галузь із держбюджету.

Також сьогодні «Укрзалізниця» запустить новий міжнародний потяг сполученням Ковель-Холм (вже відомий розклад). А з 15 червня українці зможуть їздити до Болгарії або Австрії через Івано-Франківськ та Чернівці.

QHA