КИЇВ (QHA) -

В окупованому Росією Сімферополі померла вагітна жінка, яку виставили на вулицю з лікарні імені Семашка.

Про це повідомили у слідчому комітеті РФ.

— За даними слідства, 19 січня 2018 року вагітна жінка у зв'язку із погіршенням стану здоров'я було транспортовано з ГБУЗ РК «Луговська ЦРЛ» до ГБУЗ РК «Перинатальний центр», де, незважаючи на проведені реанімаційні заходи, померла через кілька годин. Разом з тим встановлено, що 18 січня 2018 роки жінка зверталася по допомогу до ГБУЗ «РКЛ ім. Семашка», де їй у госпіталізації відмовили, сказано у повідомленні.

Причиною для відмови у госпіталізації стала відсутність поліса обов'язкового медичного страхування (ОМС). Тетяні Піменовій був всього 21 рік. Росіянка переїхала до свого чоловіка до Криму півроку тому з Волгоградської області. Пізніше, коли вона завагітніла, до неї на час перебралися її батьки. Сім'я знімала житло в селі Донському Сімферопольського району.

Документів у росіянки не було. Паспорт, медичний поліс і СНІОР (Страховий номер індивідуального особового рахунку, — ред.) у неї вкрали у Москві минулого року. Відновити їх вона не встигла, оскільки, за заявою її колишнього хлопця, суд визнав дівчину винною у крадіжці і засудив до 4-х місяців ув'язнення.

Піменовій стало погано 17 січня. З лікарні, куди вона звернулася, її видворили у зв'язку з відсутністю медичного полісу. 18 січня дівчина померла.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини відхилив заяву захисту у справі Бекіра Дегерменджі через відсутність будь-якого ризику його здоров'ю. За словами адвоката Едема Семедляева, його як і раніше не пускають до лікарні до свого підзахисного — Бекіра Дегерменджі.

Джерело: Примечания

QHA