КИЇВ (QHA) -

В Україні в Одеській області від грипу А (H1N1) («свинячий» грип) загинула дитина, якій виповнився 1 рік. Про це повідомляється в інформаційному бюлетені «Грип та ГРВІ в Україні за 12 тиждень 2018 року» (19 – 25 березня, випущений 27 березня).

У бюлетені повідомляється, що епідеміологічний поріг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції за період з 19 – 25 березня не перевищено.

— На звітному тижні в Одеській області зареєстрований летальний випадок від грипу A (H1N1) pdm09 (дитина, 1 рік).

У бюлетені також відзначили, що перевищення щотижневого епідеміологічного порогу спостерігається тільки у Житомирській, Чернігівській і Закарпатській областях (на 4,7%, 8% і 1,1% відповідно).

QHA повідомляло, що протягом 12 тижнів 2018 року в Україні на кір захворіло 712 осіб. Найвищий рівень захворюваності спостерігається у Івано-Франківській області.

Нагадаємо, завкафедрою епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ірина Колеснікова заявила, що порахувати, скільки людей в Україні зробили щеплення від кору, а скільки ні, — неможливо. Це пов'язано з тим, що коли невакцинованих дітей відмовлялися приймати до навчальних закладів, вони фальсифікували довідки. Основні проблеми, на думку Колеснікової, у недостатньому інформуванні населення і відсутності державної політики щодо масової імунопрофілактики.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA