КИЇВ (QHA) -

В Україні прийняли нові стандарти щодо автомобільних аптечок.

Про це повідомили e прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.

Відповідний проект наказу підготували в Міністерстві охорони здоров'я і подали на узгодження.

Відтепер мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП і не повинні містити будь-яких медичних препаратів. Крім того, в кожній аптечці буде інструкція, як надавати першу допомогу при ДТП.

У відомстві зазначили, що причиною приблизно 80% смертей в результаті ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є рясна кровотеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки додадуть необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість гумового джуту в автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі типу «САТ», який можна накласти собі самостійно. Всі медичні аптечки — мотоциклетні, автомобільні та автобусні тепер будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП.

З аптечок приберуть зеленку і таблетки, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються.

Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які мають бути у складі аптечок медичних мотоциклетних, автомобільних і автобусних, востаннє переглядався Міністерством охорони здоров'я України 20 років тому. Нинішній проект наказу має на меті узгодити аптечки із європейськими нормами і стандартами, сказано у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в окупованому Криму ДУП «Крим-Фармація» відкриє ще 3 аптеки з продажу психотропних та наркотичних препаратів. Згодом підприємство планує відкрити такі аптечні пункти у віддалених регіонах півострова.

QHA