КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я України ініціює створення медичної системи Prozorro і Національного агентства із закупівлі ліків, передає УНІАН. Закупівля лікарських засобів за бюджетні кошти через міжнародні організації — явище тимчасове, інформувала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Також вона зазначила, що в Міністерстві охорони здоров'я активно працюють над створенням медичного аналога Prozorro.

— Ми зараз працюємо з фахівцями, міжнародними організаціями, донорами, щоб створити агентство при Міністерстві охорони здоров'я, яке буде займатися закупівлями лікарських засобів. Наша ідея, наша мета, щоб ми мали "медичне" Prozorro. Проблема в тому, що це дуже специфічні закупівлі. Треба вкласти дозування, форму, якість. Щодо медичної апаратури — є технічні умови, завдання. На мою думку, технічні завдання повинні бути винесені на громадське обговорення, — зазначила Супрун.

На її переконання, через систему Prozorro повинні закуповуватися медичні вироби на будь-яку суму.

— Всі комунальні закупівлі ліків на суму нижче 200 тисяч грн повинні закуповуватися через Prozorro. Є нарікання на те, що закупівлі через Prozorro — тривалий процес. Наші лікарні не хотіли б чекати два-три місяці, щоб отримувати ліки або медичні вироби. Тому потрібно закуповувати ліки заздалегідь, — додала Супрун.

Як повідомляло QHA, з 2017 року Міністерство охорони здоров'я планує частково ввести систему державної страхової медицини, внески на функціонування якої будуть збиратися через загальні податки. Принципово новим буде механізм розподілу грошей за послуги медиків. Зокрема, планується створення оператора бюджетних коштів — Національної служби здоров'я, яка буде використовувати акумульовані в бюджеті гроші як страховку, тобто, укладати договори з медичними установами та платити за цими договорами за конкретні лікарські послуги. Кожен громадянин зможе вибрати собі лікаря без територіальної прив'язки.

У грудні минулого року секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків у коментарі кореспонденту QHA розповів про розробку цієї революційної системи — аналога Prozorro, яка дозволить привнести в медицину прозорість і усунути корупцію в цій сфері.

QHA