КИЇВ (QHA) -

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine передав Україні 220 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ).

У МОЗ зазначили, що вакцину КПК придбали за рахунок державного бюджету. Її розподілили регіонами України.

— Це вакцина "Пріорікс" / Priorix виробництва GlaxoSmithKline, Бельгія, яка має державну реєстрацію та перекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Вона ефективна та безпечна, і надається державою безкоштовно, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що згідно з графіком ця партія вакцини мала прибути в Україну тільки у квітні 2018 року.

— Однак, незважаючи на зростання охоплення вакцинацією проти кору дітей і, відповідно, більшого використання вакцини, МОЗ замовило прискорену доставку вакцини КПК. Закликаємо батьків в усій Україні вакцинувати своїх дітей від такого небезпечного захворювання, як кір, а лікарів — заохочувати пацієнтів до вакцинації, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, завкафедрою епідеміології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Ірина Колеснікова заявила, що порахувати, скільки людей в Україні зробили щеплення від кору, а скільки ні, — неможливо. Це пов'язано із тим, що коли невакцинованих дітей відмовлялися приймати до навчальних закладів, вони фальсифікували довідки. Основні проблеми, на думку Колеснікової, у недостатньому інформуванні населення та відсутності державної політики щодо масової імунопрофілактики.

Епідемія кору прийшла в Україну з Румунії. У 2017 році в країні було зафіксовано 4 782 випадки захворювання на кір.

QHA