КИЇВ (QHA) -

Вакцинація важлива для безпеки країни так само, як і військова та соціальна безпека населення, вважає експерт Центру політико-правових реформ Зоряна Черненко. Про це вона заявила сьогодні, 7 лютого, на засіданні круглого столу "У чому проблема з вакцинацією" у Києві.

— Вакцинація — питання біобезпеки країни, а не особиста справа. Зазнавши невдачі у питанні біобезпеки країни, ми зазнаємо невдачі і в інших сферах. Ми багато говоримо про військову, державну безпеку та соціальне забезпечення країни, але якщо ми будемо ігнорувати питання вакцинації, це все буде під загрозою, — сказала Черненко.

Основні проблеми експерт вбачає у високому рівні недовіри до медичної системи, зокрема, до якості вакцини, низький рівень самосвідомості пацієнтів, а також байдужості держави до поствакцинальних наслідків і побічних ефектів вакцинації. В Україні досі не врегульовані правові процеси, пов'язані з профілактикою захворювань. Черненко навела приклад Німеччини, де штраф за невакцінацію сягає 2,5 тис. євро. Є також країни, в яких вакцинація — обов'язкова умова отримання страхового полісу. Проблема, на думку експерта, схована у прогалинах українського законодавства.

— Маємо дві норми закону, які суперечать одна одній: згідно з однією потрібно взяти згоду на вакцинацію, згідно з іншою — вона обов'язкова. Має бути визначеність. Ми зобов'язані до неї прийти, а поки що — маємо неоднозначну політику.

Черненко також вважає, що мають бути узгоджені дії щодо відвідування дітьми навчальних закладів. Забороняти відвідування, якщо немає потрібної кількості вакцин і рівного доступу до них — неправильно, вважає експерт.

Раніше QHA повідомляло, що наразі в Україні є близько 500 тис. доз вакцин від кору, а у квітні очікується поставка ще 1 млн. доз закупленої ЮНІСЕФ вакцини.

Епідемія кору прийшла в Україну з Румунії. У 2017 році в країні було зафіксовано 4 782 випадки захворювання на кір.

QHA