ВІННИЦЯ (QHA) -

Рішення про фінансування міської програми «Стоп грип» на 2016-2017 роки прийняли депутати Вінницької міської ради на черговій сесії 28 жовтня.

— В Україні поки жодне місто не має подібної ініціативи. Щороку у Вінниці на грип хворіє від 90 до 150 тисяч жителів, більшість з яких — діти. Ускладнення від цієї хвороби, одним з яких є пневмонія, тільки в минулому році привели до 24 летальних випадків.

Головна рекомендація лікарів, спрямована на мінімізацію ризику зараження або ускладнення від грипу, – вакцинація. Але, на жаль, серед вінничан мало хто користується цим методом профілактики. Тому міською радою прийнята програма, яка може мотивувати жителів міста робити щеплення, — прокоментували рішення сесії у Вінницькій міській раді.

За словами міського голови Сергія Моргунова, програма спрямована на безкоштовну вакцинацію дітей з інвалідністю та позбавлених батьківського піклування.

Також міська влада обіцяє відшкодувати 50% вартості процедури першим десяти тисячам вінничан, які пройдуть вакцинацію та скористаються програмою.

У кожній амбулаторії сімейної медицини буде лікар, який буде ставити діагноз. Влада закупить відповідну кількість експрес-тестів. Кожного, що відчує перші ознаки хвороби, закликають пройти тест, який покаже, грип це чи застуда, щоб можна було своєчасно почати ефективне лікування.

ФОТО: kievvlast.com.ua

QHA