КИЇВ (QHA) -

Вчора вертоліт ДСНС України здійснив посадку на даху столичного Інституту серця. На борту перебувала 8-річна Поліна з Маріуполя. У дівчинки важка хвороба серця, яка вимагає негайного лікування, повідомляє прес-служба відомства.

За словами директора Інституту серця, лікаря-кардіохірурга Бориса Тодурова, на вертолітний майданчик закладу вперше за десять років здійснена посадка авіаційної техніки з важкою пацієнткою на борту.

— Багато часу йде на те, щоб перевезти в наш інститут тяжкохворих пацієнтів наземним транспортом. Завдяки можливості використовувати авіацію і завдяки тому, що є така техніка у нас в Україні - ми можемо врятувати безліч життів, для яких час має вирішальне значення, зазначив Тодуров.

У ДСНС додали, що стан дівчинки зараз важкий, вона перебуває у комі.

— Поки рано прогнозувати, як складеться її доля. Однак той факт, що за десять років вдалося змінити спосіб перевезення пацієнтів в Інститут серця за допомогою авіаційної техніки, надасть можливість лікарям врятувати більшу кількість життів, сказано у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 17 вересня - День рятівника. 15 вересня на Київському морі пройшли планові навчання приурочені до професійного свята.

Джерело: УНІАН

QHA