ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У Департаменті освіти і науки Запорізької міської ради відзначають, що гострі респіраторні захворювання зафіксовані близько у 21% дітей шкільного віку.

— Ми будемо моніторити стан захворюваності щодня за результатами, які нам надають епідслужби і лікувальні установи Запоріжжя, щоб прийняти рішення, до якого моменту буде оголошено карантин, — прокоментувала директор Департаменту науки і освіти Запорізької міськради Юлія Погребняк.

За словами головного позаштатного інфекціоніста Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації Ірини Іванової, загальна картина із захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції в Запорізькій області погіршилася. Епідеміологічний поріг захворюваності перевищений на 84%.

— На сьогоднішній день уже зареєстровані понад 20 тисяч хворих на грип та гострі респіраторні захворювання. Якщо брати в порівняння попередній тиждень і цей, то кількість хворих збільшилася на 30%, — говорить Іванова.

На відміну від шкіл, дитячі садки продовжують свою роботу. Щоб діти не захворіли на грип, у групах приймають профілактичні заходи: провітрюють приміщення, роблять вологе прибирання, проводять прогулянки на свіжому повітрі, не забувають і про народні методи — цибулю і часник.

— У дошкільному закладі проводиться ранковий прийом дітей. Діти регулярно отримують збалансоване харчування: соки, фрукти, також натираємо їм окрайця хліба часником. Дітям дуже подобаються часник і цибуля, самі просять, щоб ми їх дали, — розповідає Галина Сокур, старша медсестра запорізького дитячого садка № 281.

Медики ж вкотре нагадують: самолікуванням займатися не потрібно. При перших проявах грипу слід звернутися до лікаря. Єдине, що можна зробити, — прийняти ліки на основі парацетамолу, які здатні знизити високу температуру. Нагадують запорожцям і про необхідність щеплення. Медики стверджують, що у всіх померлих від грипу не було вакцинації проти цієї хвороби.

ФОТО: інтернет

QHA