КИЇВ (QHA) -

З квітня в установах, які приєдналися до електронної системи охорони здоров'я, можна буде підписувати декларацію з обраним лікарем. Про це повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

— У квітні в установах, які приєдналися до електронної системи охорони здоров'я, можна буде почати підписувати декларацію зі своїм лікарем — це документ, який підтверджує, що ви обрали саме цього фахівця. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державі, що оплата за ваше обслуговування має надходити до цієї медустанови, — написала вона.

Супрун зазначила, що декларація — не юридичний документ і в будь-який момент її можна буде підписати з іншим «терапевтом, педіатром або сімейним лікарем».

— У такому разі не треба скасовувати попередню декларацію — досить просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі, — сказала вона.

Вона додала, що у кожного лікаря є обмеження у кількості пацієнтів.

— Ви вільні у своєму виборі — не зобов'язані підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак ми радимо не відкладати цей вибір на потім, оскільки кожен лікар має обмеження за кількістю пацієнтів. Сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт — 2000, педіатр — 900.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України оновило граничні оптово-відпускні ціни для учасників програми «Доступні ліки». Новий реєстр препаратів складається з 23 міжнародних непатентованих найменувань, внесених до програми наприкінці грудня 2017 року, серед яких лозартан для серцево-судинних захворювань і глібенкламід для цукрового діабету другого типу. Кількість препаратів, вартість яких повністю буде відшкодовуватися державою, зросте на 10 найменувань.

QHA