У Центрі надання реабілітаційних послуг надають психологічну, правову і медичну допомогу не тільки тим жінкам, яким довелося видалити молочні залози, але і тим, кому діагностували рак грудей, проте операційного втручання не було.
При виписці з лікарні, де пройшла операція, жінка отримує направлення на курс реабілітації, який вона може пройти в Центрі надання реабілітаційних послуг.
Президент Запорізької обласної громадської організації жінок-інвалідів «Донна» Олена Печун повідомила, що центр планує обслуговувати до двохсот пацієнток за місяць.
— Операція з видалення молочної залози (мастектомія) — це одна з об'ємних операцій. При ній видаляється велика кількість м'язової тканини, нервових вузлів. У жінки після перенесеної операції не піднімається рука. Наша мета — щоби жінка після виписки з лікарні не залишалася наодинці зі своїми проблемами, а знала, куди вона може прийти по допомогу, — розповіла Олена Печун.
За словами губернатора Запорізької області Костянтина Бриля, з обласного бюджету на підтримку центру було виділено 225 тисяч гривень.
— Я вважаю, що такі центри повинні бути і в інших містах Запорізької області, тому звернуся з відповідними проханнями до міських голів Бердянська і Мелітополя, — зазначив Костянтин Бриль.
У Запорізькій області рак молочної залози діагностовано у більш ніж восьми тисяч жінок. Майже чотири тисячі потребують післяопераційної реабілітації.
QHA