ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

У Центрі надання реабілітаційних послуг надають психологічну, правову і медичну допомогу не тільки тим жінкам, яким довелося видалити молочні залози, але і тим, кому діагностували рак грудей, проте операційного втручання не було.

При виписці з лікарні, де пройшла операція, жінка отримує направлення на курс реабілітації, який вона може пройти в Центрі надання реабілітаційних послуг.

Президент Запорізької обласної громадської організації жінок-інвалідів «Донна» Олена Печун повідомила, що центр планує обслуговувати до двохсот пацієнток за місяць.

— Операція з видалення молочної залози (мастектомія) це одна з об'ємних операцій. При ній видаляється велика кількість м'язової тканини, нервових вузлів. У жінки після перенесеної операції не піднімається рука. Наша мета щоби жінка після виписки з лікарні не залишалася наодинці зі своїми проблемами, а знала, куди вона може прийти по допомогу, розповіла Олена Печун.

За словами губернатора Запорізької області Костянтина Бриля, з обласного бюджету на підтримку центру було виділено 225 тисяч гривень.

Я вважаю, що такі центри повинні бути і в інших містах Запорізької області, тому звернуся з відповідними проханнями до міських голів Бердянська і Мелітополя, зазначив Костянтин Бриль.

У Запорізькій області рак молочної залози діагностовано у більш ніж восьми тисяч жінок. Майже чотири тисячі потребують післяопераційної реабілітації.

QHA