ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Протягом трьох останніх років в Україні спостерігалися перебої з поставками вакцини від туберкульозу, тому не всі діти були щеплені.

— Наявна ситуація призвела до того, що зараз у Запоріжжі здебільшого хворіють діти раннього віку. Зараз у нас є вакцина у достатній кількості, термін її придатності до березня 2019 року, каже Людмила Чернишова, завідувачка дитячим відділенням Запорізького обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру.

Щоби вчергове нагадати запорожцям про перші симптоми цієї небезпечної хвороби та заходи профілактики, співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру з 24 лютого до 24 березня проводять традиційний місячник боротьби з туберкульозом.

У пацієнтів, які захворіли на туберкульоз, є такі ознаки: кашель протягом двох тижнів, пітливість у нічний час, зниження маси тіла, погіршення апетиту, підвищення температури і загальна слабкість, розповідає головний лікар диспансеру Олександр Тищенко.

Для профілактики туберкульозу лікарі радять відмовитися від шкідливих звичок і вести здоровий спосіб життя.

Незважаючи на проблеми з вакцинацією, 2016 року лікарі відзначили незначне (на 1%) зниження кількості хворих на всі форми активного туберкульозу, у порівнянні з 2015-м. Всього ж минулого року туберкульоз діагностували у 1066 запорожців.

ФОТО: інтернет

QHA