КИЇВ (QHA) -

На окупованих територіях Донбасу ніяких референдумів, організованих «маріонетками Кремля», не буде. Про це написала перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

— Ніяких референдумів під дулами автоматів, розміщеними під школами і дитсадками окупованого Донецька і Луганська російськими танками; ніяких референдумів, організованих на територіях, де 4 роки мізки громадянам промиває російська пропаганда і "Лайфньюс", які залякують людей «фашистами і хунтою»; ніяких референдумів, організованих маріонетками Кремля на окупованих Кремлем землях не буде, — написала вона.

Геращенко зазначила, що у Мінських домовленостях не передбачена можливість "референдуму", а є вибори.

— У Мінських угодах, до речі, немає ніякого референдуму, а є місцеві, регіональні вибори, які мають проводитися за українським законодавством, під егідою міжнародних організацій, зокрема БДІПЛ / ОБСЄ.

Перший віце-спікер Верховної Ради додала, що висловлювання Путіна на прес-конференції у Гельсінкі з приводу того, хто провів «референдум» в Криму, потрібно використовувати у позовах проти РФ.

— Путін зізнався, що це він і його військові вже організували «референдум» в Криму, і це визнання, цю явку з повинною наші дипломати зобов'язані використовувати у позовах проти РФ, щодо крадіжки Криму. У всіх наших заявах для посилення санкцій проти РФ.

Раніше у виданні Bloomberg, посилаючись на свої джерела, заявили, що під час зустрічі у Гельсінкі Володимир Путін запропонував Дональду Трампу провести референдум на Донбасі. Нібито глава РФ дав час Трампу обміркувати цей план, перед тим, як повідомляти про нього публічно. У виданні відзначили, що пропозиція Путіна включає у себе проведення голосування під міжнародним патронажем для жителів підконтрольних РФ територій щодо їхнього статусу.

Як писало QHA, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що ідея проведення «референдуму» на Донбасі, яку нібито висловив президент Росії Володимир Путін під час закритої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, не може стати навіть предметом обговорення. Вона зазначила, що не було ніяких офіційних заяв того, що Путін запропонував Трампу провести референдум на Донбасі. При цьому, екс-міністр закордонних справ додав, що вибори і референдуми можна проводити тільки на вільних територіях.

QHA