БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Створення Вищого антикорупційного суду стане для України кроком вперед. Про це повідомила Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Федеріка Могеріні під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом в Брюсселі сьогодні, 25 травня.

Вона зазначила, що Україні й надалі потрібно проводити реформи в країні.

— У той же час, Україні потрібно й надалі прогресувати, особливо в області реформ, спрямованих на подолання корупції. Значним кроком вперед стане очікуване створення Вищого антикорупційного суду, який повністю буде відповідати рекомендаціям Венеціанської комісії, — цитує прес-служба ЄС Федеріку Могеріні.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Антикорупційний суд може почати розглядати перші справи вже на початку 2019 року. Він підкреслив, що створення суду є ключовою умовою подальшої фінансової підтримки України Заходом.

Глава представництва місії Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що законопроект про створення Антикорупційного суду, який запропонував президент України Петро Порошенко, не відповідає умовам програми МВФ. Він зазначив, що створення незалежного Антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

QHA