ВІЛЬНЮС (QHA) -

Міністерство закордонних справ Литви не визнаватиме вибори до Державної думи Росії, які відбудуться 18 вересня в анексованому Криму, бо підтримує територіальну цілісність України. Про це повідомляється на сайті відомства.

— Незважаючи на загальну оцінку цих виборів, уже зараз ми принципово заявляємо, що вибори у Держдуму Росії, що проводяться в Криму, ми вважаємо неправомірними і результати виборів не визнаємо, йдеться у повідомленні.

Як відзначили у литовському МЗС, проведення виборів на півострові є черговим випадком порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

Також у заяві повідомляється, що міністерство підтримує рішення організації з Європейської безпеки та співпраці не відправляти спостерігачів з країн ЄС до Криму.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко закликав світову спільноту не визнавати вибори у Держдуму РФ, які держава-окупант має намір провести в анексованому Криму.

Як повідомляло раніше QHA, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не спостерігатиме за нелегітимними виборами до Держдуми в окупованому Криму 18 вересня 2016 року.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до кримчан із закликом бойкотувати вибори у Держдуму Росії. Проведення незаконних виборів до парламенту РФ на території тимчасово окупованого Криму робить нелегітимними не лише так званих «кримських депутатів», а й ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи Росії, наголосив він.

Прокуратура АР Крим у Києві пригрозила відкриттям кримінальних справ щодо осіб, причетних до організації виборів у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA