КИЇВ (QHA) -

Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула питання про узгодження кількості суддів у Вищому антикорупційному суді сьогодні, 31 липня. Про це повідомили в управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

— Відповідно до частини першої статті 5 закону України «Про Вищий антикорупційний суд», кількість суддів Вищого антикорупційного суду визначається відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів» у межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання цього суду, і з окремим встановленням, у межах кількості суддів Вищого антикорупційного суду, кількості суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, — йдеться у повідомленні.

ВРП вирішила, що у Вищому антикорупційному суді буде 39 штатних суддів, з яких 12 — посади суддів Апеляційної палати цього суду.

— 23 липня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло звернення голови Державної судової адміністрації України від 20 липня 2018 № 8-13463 / 18 з пропозицією узгодити кількість суддів у Вищому антикорупційному суді — 39 штатних одиниць, з яких 12 — посади суддів Апеляційної палати цього суду.

QHA повідомляло, що 14 червня закон «Про Вищий антикорупційний суд» набув чинності. Однак, частина документа — «Прикінцеві та перехідні положення» — набуде чинності тільки від дня початку роботи Антикорупційного суду в Україні.

Пізніше президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про створення Вищого антикорупційного суду. Ґарант позначив законопроект як невідкладний.

QHA