КИЇВ (QHA) -

Міжнародні гуманітарні місії ООН, ОБСЄ, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) недостатньо фіксують у доповідях ситуацію з правами людини в окупованому Криму і на Донбасі. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що анексований Крим залишається «територією безправ'я і систематичних порушень прав людини».

— Ірина Геращенко зазначила, що міжнародні гуманітарні місії, зокрема ООН, ОБСЄ, МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста) недостатньо уваги приділяють фіксації злочинів окупаційних адміністрацій РФ у своїх доповідях про ситуацію з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, як в АР Крим та м. Севастополь, так і в Донецькій і Луганській областях, — йдеться у повідомленні прес-служби Верховної Ради.

Геращенко підкреслила, що МКЧХ не має доступу до окупованих територій і до незаконно затриманим громадянам України.

— За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв'язнів в анексованому Криму, — сказала вона.

Нагадаємо, раніше Геращенко заявила, що ОБСЄ і ООН мають більш активно захищати права українських політв'язнів у Росії і на окупованих територіях Криму й Донбасу. Вона підкреслила, що Росія чотири роки утримує українців.

Відзначимо, кількість українських політв'язнів в Криму і Росії постійно зростає і становить, щонайменше, 68 осіб.

Так, щонайменше 58 політв'язнів знаходяться у місцях позбавлення волі за кримінальними звинуваченнями. З них 38 осіб знаходяться в Криму (майже усі — в СІЗО Сімферополя) і 20 — в Росії.

QHA