КИЇВ (QHA) - -

18 вересня 2016 року в Росії пройдуть вибори депутатів до Державної Думи. У число 500 депутатів, 225 з яких будуть обрані за партійними списками, а ще 225 — за мажоритарною системою, увійдуть і депутати, обрані на території окупованого Криму.

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 цього року підтвердила територіальну цілісність України і не визнала зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Так званий загальнокримський референдум, що відбувся 16 березня 2014 року, згідно з рішенням більшості країн-членів ООН не має законної сили. Крім того, резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи від 25 червня 2015 року визнає конфлікт в Україні російською агресією, а Крим — окупованою територією.

Тому проведення виборів на анексованій території суперечить нормам міжнародного права і є незаконним. Воно демонструє зневагу РФ до державного сувереніта України, Статуту ООН, меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, зобов'язань за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ і багатьма іншими нормами і принципами міжнародного права.

Крім того, на цих виборах не буде міжнародних спостерігачів — їх присутність 6 червня заборонив російський конституційний суд, зіславшись на так звану презумпцію сумлінності органів публічної влади. Про яку прозорість і об'єктивність виборів можна говорити?

За два з половиною роки окупації в Криму багато що змінилося. Колись туристичний регіон поступово став військовою базою. Якщо до анексії за сезон до Криму приїжджало 6 мільйонів туристів, то в 2014 році приїхало всього 1,5 мільйона чоловік, а в 2015 — 1,7 мільйона. До того ж уже зараз на півострові розгорнуте самодостатнє угруповання російських військ у кількості 100 тисяч чоловік.

Рівень життя кримчан стрімко падає. Зросли ціни, з'явилися регулярні проблеми зі світлом, водою, газом, у той час як зарплати і пенсії залишилися низькими. Ви хочете продовжувати так жити?

З початку анексії істотно погіршилася ситуація з правами людини в Криму. З лютого 2014 року фактична «влада» Криму почала масштабний наступ на права кримчан, пояснюючи свої дії боротьбою з екстремізмом. Однак насправді це не що інше, як залякування і знищення тих, хто виступив за територіальну цілісність України.

Окупаційний режим заохочує масові порушення прав людини, не розслідує вбивства жителів Криму, залишається безмовним до викрадень, незаконних затримань і насильства над активістами, правозахисниками, журналістами. З особливою жорстокістю влада Криму розправляється з кримськотатарським народом і його представницьким органом — Меджлісом.

Вибори до Державної Думи ніяк не змінять ситуацію в Криму! Більш того, результати цих псевдовиборів не будуть визнані ні Україною, ні всім міжнародним співтовариством.

Згідно Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення, жодні заходи примусу, ні моральні, ні фізичні, не повинні застосовуватися до осіб, які знаходяться на окупованій території. Громадяни України, які залишилися в Криму, не можуть піддаватися тиску і в примусовому порядку брати участь у виборах. Ми закликаємо жителів окупованої території АР Крим не брати участь у виборах до Державної Думи.

Бойкотуйте вибори!

QHA