КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов не проситиме президента Росії Володимира Путіна помилування. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

— Прес-секретар Путіна Д. Пєсков заявляє, що О. Сенцов «має сам подбати про своє помилування», натякаючи, що Олег має звернутися до російського президента з таким проханням. Очевидно, що О. Сенцов не стане звертатися до Путіна, на це російська влада і розраховує, — написала вона.

Геращенко додала, що у ситуації з помилуванням Надії Савченко до Путіна звернулися родичі загиблих російських журналістів, тому Савченко помилували без її звернення.

— А чому б самому Пєскову або омбудсмену Москальковій не звернутися до Путіна з проханням про помилування Сенцова? Чому Надію можна було помилувати без особистого звернення, а Олега — ні.

Нагадаємо, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що громадський резонанс не подіє на рішення суду в справі Олега Сенцова. Пєсков зазначив, що Олег Сенцов сам має просити помилування, щоб РФ розпочала розглядати цей варіант.

QHA повідомляло, що російські журналісти, режисери і актори написали звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв'язня Олега Сенцова. У зверненні йдеться, що провина Сенцова не така, щоб за неї давати 20 років ув'язнення.

Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити всіх українських політв'язнів.

QHA